Ankara Balonlu Naylon

Ankara Balonlu Naylon

İngilizce karşılığı “bubble wrap” veya “air bubble wrap” olan balonlu naylon, içi hava kabarcıklı bir dolgu ve ambalaj malzemesidir. Cam, seramik ve porselen gibi kırılma riski olan ürünler başta olmak üzere, çizilmelere karşı birçok ürünün paketlenmesinde kullanılmaktadır. Ürün ve eşyaların taşınması ve gönderilerin sorunsuz bir şekilde yeni adresine ulaşmasında etkili bir malzeme olup kırılgan eşyaları sarıp sarmalayarak darbelere karşı korur.

Balonlu Naylon Ne İşe Yarar?

Balonlu naylon, pat-pat naylon olarak ta tanımlanan ve hava baloncuklu yapısı ile yüksek koruma sağlayan ekonomik bir ambalaj malzemesidir. Birinci kalite polietilen malzemeli olup, minimum maliyetle maksimum fayda sağlar. Büyük küçük her ürünün ambalajında kullanılır ve olası hasarlara karşı koruyarak delinme, çizilme veya kırılma riskini ortadan kaldırır.

Balonlu naylona sarılarak sevk edilen ürünler dış etkilere karşı korunduğu için müşteriye hasarsız ulaşır ve müşteri memnuniyeti sağlanır. Kullanım alanı oldukça geniş olan Ankara balonlu naylon, SPEX firması tarafından üretilen, paketleme ve sevkiyatta kullanılan ve ambalaj malzemesi olarak Türkiye’de diğer illere ve yurt dışına da sevk edilen birinci kalite bir malzemedir. Esnek yapılı, dayanıklı ve ihtiyaca göre farklı ebatlarda çeşitleri olup ekonomik bir paketleme malzemesidir. Taşınırken kırılgan eşyaların ambalajında, depolama ve sevkiyatta iş gücünden, zamandan ve paradan tasarruf sağlayan bir üründür.

Sadece paketlemede değil, sert yüzeyleri yumuşatma ve ısı yalıtım sağlamada da kullanılan balonlu naylon, standart üretim yanında özel üretimi de yapılan ambalaj malzemesidir.

Ankara Balonlu Naylon Üretimi

Plastik hammaddenin ısıtılarak hava kabarcıklı forma ulaşması ile üretimin ilk aşaması tamamlanan balonlu naylon, sonraki aşamada gerilip eşit parçalara bölünür. Üretiminde hammadde besleyici makineler kullanılır. Bunlar otomatik makineler olup maliyetleri düşüren bir sisteme sahiptir. Düz ve hava kabarcıklı tabakalar son şeklini alarak hedeflenen forma kavuşur. Porsiyonlama aşamasında eşit olarak kesilir ve son aşamada rulo şeklinde sarılır.

Kullanıldığı her alanda kırılma, çizilme ve zedelenme riskini minimize eden balonlu naylon, toza ve neme karşı koruyucu oluşu ile sadece paketleme ve sevkiyatta değil günlük hayatta da sıkça kullanılıyor. Cam ve seramik gibi hassas ürünlerle çalışanların çalışma sırasında ürünün düşmesi sonucu kırımla riskini de oldukça azaltıyor. Çalışma alanının balonlu naylonla kaplanması, muhafaza edilecek elektronik ürünlerin her çeşit dış etkilerden korunması ve nakliye sırasında gönderilen ürün ve malzemelerin hasara uğramaması için balonlu naylon kullanılıyor.

Balonlu Naylon Kullanımı

Kullanımı oldukça pratik olan balonlu naylonla artık sevkiyat ürünleri ve tüm gönderiler güvende. Kırılmasından endişe duyulan ürünlerin en etkili şekilde muhafaza edilmesini sağlayan balonlu naylon, hava kabarcıklı yapısı ile yüksek koruma sağlıyor. Ürün ambalajında kullanımı yanında birkaç ürün yerleştirilen kutu ve koliler içinde ürün arası boşluğu doldurarak birbirine sürtme, çarpma ve kırılmaların önüne geçiyor. Kullanıldığı yüzeyde çizilmeyi önlüyor, ısı ve yalıtım olarak avantaj sağlıyor. Dayanıklı ve esnek yapısı ile ürün ambalajın kolaylaştırıyor ve pratik bir şekilde herkes tarafından kullanılabiliyor.

Bireysel ve kurumsal müşteriler için balonlu naylon tedarikçisi olan SPEX, ihtiyaca uygun farklı ebatlarda balonlu naylon çeşitleri ile aradığınız tüm ambalaj malzemelerini bulacağınız bir firmadır.

Ankara Balonlu Naylon Fiyatları

Balonlu naylon fiyatları istenen ölçü, ebat, renk ve şekline göre değişmektedir. Standart üretim balonlu naylonlar daha ekonomik olup, özel üretimlerde taleplere göre fiyatlar değişkenlik gösterir. Balonlu naylon ve diğer ambalaj ve paketleme malzemeleri ile ilgili detaylı bilgi için SPEX Türkiye ile iletişime geçebilir, ihtiyacınıza uygun malzemeler için fiyat bilgisi alabilirsiniz.