Ankara Streç Film

Ankara Streç Film

Streç film veya diğer adı ile streç naylon, ambalaj uygulamalarını hem kolay hem de daha güvenli hale getiren bir malzemedir. Sağlam, esnek ve aynı zamanda ekonomik olup dış etkilere karşı oldukça dayanıklıdır. Islanma ve tozlanmaya karşı mükemmel bir koruyucu olan Ankara streç film, endüstriyel ambalaj malzemesi olarak ürün ambalajı ve paletlemede tercih edilir. Hem kaliteli hem de ekonomik streç film çeşitleri ile adından söz ettiren SPEX, Ankara streç film denildiğinde ilk tercih edilen firmalar arasındadır.

Streç Film Nedir?

Streç film, paketlenmiş ürünlerin hava ile temasını kesmek, toza ve neme karşı koruma amacı ile kullanılan şeffaf paketleme malzemesidir. Manuel veya otomatik olarak palet üzerinde üst-üste dizilmiş koli veya kutular streç sargı ile sarıldığında hem korunmuş hem de daha güvenli bir istifleme sağlanmış olur. Yük paketlemede, küçük ürünlerin paketlenmesinde veya paletli ürünlerin paketlenmesinde kullanılan streç film, sarılan kolilerin kenar ve köşelerinin ezilmesini de engeller.

Kalınlık olarak farklı micron kalınlığında üretimi yapılan streç filmler kaliteli ve ekonomik paketleme malzemeleri olarak birçok alanda kullanılmaktadır.

Ankara Streç Film Kullanımı

Streç film kullanımı günümüzde o kadar yaygınlaştı ki, artık otomatik streçleme makineleri kullanılıyor. Otomatik paletleme sonrası üst-üste istiflenen malzemeler streçlenerek hem da aderli toplu hem de daha dayanıklı hale geliyor. Sü ve neme karşı ürünlerin korunması, taşıma ve depolamanın kolaylaşması ve çok daha düzgün bir görüntünün elde edilmesinde etkili olan streç film, ürün muhafazası ve depolanmasında fark yaratarak birçok avantaj sunuyor.

Paketlenen ürünler depoda uzun süre kalacaksa koli veya kutuların zaman içinde deforme olmaması, tozlanmaması veya olası bir ıslanma riskine karşı hasara uğramaması son derece önemlidir. Streçlenerek muhafaza edilen palet ve koliler, zaman içinde tozlansa veya ıslansa da içerisindeki ürünü koruduğundan herhangi bir zararla karşılaşılmaz. Kolay yırtılmayan, dayanıklı ve esnek olan streç sargı ile paketlenmiş her eşya, malzeme ve ürün yüksek koruma altındadır.

Etkili Bir Ambalaj, Depolama ve Sevkiyat İçin Ankara Streç Film

Ankara streç film firması olarak sektörde yıllardır hizmet sunan SPEX, standart üretim ve özel üretim streç film çeşitleri ile tüm beklentileri karşılıyor. Hem hesaplı hem kaliteli ve işlevsel streç film çeşitleri ile minimum maliyetle maksimum fayda sağlanıyor.

Birtakım testlere tabi tutulan ve olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olan streç film, doğru ve güvenli ambalajlama için sıklıkla kullanılan bir paketleme malzemesidir. Yeni nesil streç film çeşitleri ile SPEX her zaman müşteri memnuniyeti odaklı hizmetleri ile popülerdir.

Ankara Streç Film Avantajları

Cinsi, ön germe dayanımı ve kalınlık olarak doğru seçilmiş bir streç film kullanımının sağladığı birçok avantaj mevcuttur. Bunlar;

 • Doğru paketlemenin yapılmasını sağlar
 • Paketlenen ürünleri olumsuz hava koşullarına karşı korur
 • Tozlanma, nem ve sıvı sızıntısına karşı paketlenmiş ürünler koruma altındadır
 • İşgücü maliyetinin düşürülmesinde etkilidir
 • Zamanı etkili kullanmayı sağlar
 • Güvenli paketleme yapılarak hasarsız bir sevkiyat gerçekleşir
 • Esnek ve kuvvetli yapısı ile ambalaja son şeklini verir
 • Yapışkan yapısı ile sabitlemek için başka bir malzemeye gerek yoktur
 • Sıcak ve soğuk hava şartlarına uyumlu olup deforme olmaz
 • Şeffaf yapısı ile paketlenen ürünlerde herhangi bir renk veya koku gibi etki bırakmaz
 • Doğa dostu olup %100 geri dönüşümlüdür

Uzun mesafeli nakliye ve uzun süreli depolamada paketlenen ürünleri en etkili şekilde koruyan streç film, marjinal faydası yüksek ve hesaplı bir paketleme malzemesi olarak tercih edilmektedir.