Köşe Koruma Malzemeleri

Köşe Koruma Malzemeleri

Polietilen (PE) malzemeden üretilen köşe koruyucular, esnek yapısı ile sevkiyatlarda hassas koruma sağlayan malzemelerdir. Esnekliği ve darbelere karşı dayanıklı oluşu ile ürünlerin güvenli bir şekilde taşınmasını ve depolanmasını kolaylaştırır. Köşelerde kullanılır ve kullanıldığı yere göre farklı formda ve tasarımda üretilebilir.

Köşe Koruma Malzemesi

Köşe koruma malzemesi veya diğer adı ile köşe koruyucu, kapalı hücre yapısında ve yüksek darbe dayanımında bir üründür. %100 geri dönüşümlü ve çevre dostu bir koruyucu malzeme olarak kullanım alanı oldukça geniştir. Depolama ve özellikle sevkiyat sırasında mobilya, beyaz eşya ve elektronik eşya gibi kırılma veya çizilmeye müsait eşyaların köşelerini en etkili şekilde koruyarak olası hasarların önüne geçer. Profesyonel depolama ve sevkiyat için olmazsa olmaz bir koruyucu malzeme olup ekonomik fiyatlı ve marjinal faydası yüksek bir üründür.

İhtiyaca özel farklı form ve ölçülerde üretilen köşe koruma malzemeleri, kapalı gözenekli olup alev almaz yapıdadır. Sadece depolama ve sevkiyatta değil, keskin köşeli demirbaşların hasara uğramamsı için ev ve ofis ortamında da kullanılır. Köşeleri kapatan, sivriliği ve keskinliği azaltan özelliktedir ve güvenli kullanım olarak işlevseldir.

Polietilen Köpük Köşe Koruyucu

Uzun mesafeli sevkiyatların olmazsa olmaz koruyucu malzemelerinden biri olan polietilen köşe koruyucu, esnek yapısı ile darbelere karşı etkili bir koruma sağlar. Et kalınlığı talebe göre değişmekte olup, renk ve tasarım olarak müşteriye özel üretilebilir. Su, nem, yağ ve tozu üzerinde barındırmaz ve kimyasallara karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Sıcaklık dayanımı oldukça yüksek olan köpük köşe koruyucu, bakteri oluşumuna izin vermeyen ve mekanik darbeleri sönümleyen yapıdadır.

Özellikleri;

 • Ekonomiktir
 • Hafif yapıdadır
 • Esnektir
 • Zararlı kimyasal içermez
 • Geri dönüşümlü olup %100 doğa dostudur
 • Koku yapmaz
 • Bakteri oluşumuna neden olmaz
 • Darbelere dayanımı yüksektir
 • Su, sıvı ve nemi geçirmez
 • Depolama ve nakliyede kullanılan bir koruyucu malzemedir
 • Ambalajdan inşaata, mobilyadan otomobile, beyaz eşya ve elektronik eşyaya kadar kullanım alanı oldukça geniştir.

Düşük yoğunlukta olan ve uygulandığı alana ekstra bir yük bindirmeyen köşe koruyucular uzun süre kullanılır.

Köşe Koruyucu Firmaları

2010 yılından bu yana ambalaj malzemeleri ve koruyucu malzeme çeşitleri ile sektörde önemli bir ihtiyaca cevap veren SPEX Türkiye, müşteriye özel çözümler üreterek kaliteli bir hizmet sunuyor. Köşe koruyucu tedarikçileri arasında ilk tercih edilen adreslerden biri olup, hızlı ve güvenilir hizmetleri ile daima müşteri memnuniyeti sağlıyor. Her çeşit köşe koruma malzemesi için SPEX ile iletişime geçebilir, tamamen doğa dostu köşe koruyucularla ürünlerinizi en etkili şekilde koruyabilirsiniz. Gerek depolama gerekse sevkiyatta hasarsız bir depolama ve nakliye için tercih edilen PE köşe koruyucular, hafif ve esnek yapısına rağmen dayanım gücü yüksek malzemelerdir. Birçok sektörde kullanılmakta olup, ürün kalitesine değer katarak tedarikçi ve müşteri menfaatinedir. Oldukça ekonomik bir malzeme olan polietilen köşe koruyucu, SPEX Türkiye’nin yurt içi ve yurt dışına gönderdiği koruyucu malzemelerden biridir.

Köşe Koruyucu Fiyatları

Ürün gramajı ve et kalınlığına göre köşe koruyucu fiyatları değişmektedir. Renk, ebatlar ve kalite yanında tedarikçiye göre de köşe koruyucu fiyatları değişir. En ekonomik fiyatlı malzemelerden biri olan köşe koruyucu için SPEX ile iletişime geçebilir, ürünlerinizi köşeleri hasara uğramadan taşıyıp depolayabilirsiniz. Bireysel ve kurumsal müşteri beklentilerine en etkili şekilde cevap veren SPEX; hızlı, güvenli, kaliteli ve profesyonel hizmetleri ile sektörde lider firmadır.