Mukavva Koli Ve Kutular

Mukavva Koli Ve Kutular

Baskılı-baskısız mukavva koli ve kutu çeşitleri ile sektörde her ihtiyaca cevap veren firmamız, 2013 yılından bu yana kaliteli hizmetleri ile adından söz ettiriyor. Yüksek dayanıklılığa sahip mukavva koli ve kutu çeşitlerimiz, ürünlerinizi her çeşit olumsuz hava ve ortam koşullarından koruyan özellikleri ile tercih ediliyor.

Farklı ebatlarda ve kalınlıkta üretilen koli ve kutular, katlanabilir ve kilitli olup üzerine şirket firma veya logosu basılabilen ambalaj malzemeleridir. Standart ölçülerde daima mukavva koli ve kutu stoku bulunan firmamız, beklentilerinize göre özelleştirilen koli ve kutu çeşitleri ile her zaman hizmetinizdedir.

Her Çeşit Mukavva Koli ve Kutu ihtiyacına Profesyonel Çözüm

Yurt içi ve yurt dışında sunduğu kaliteli hizmetleri ile sektörde ilkler arasında yer alıyor, her çeşit mukavva koli ve kutu üretimi ile ihtiyaçlara en etkili şekilde cevap veriyoruz. Profesyonel üretim ekibimiz, takım ruhu ile üretim yapan ve siparişleri zamanında teslim eden tecrübeli çalışanlardan oluşmaktadır.

Farklı ölçü ve ebatlarda mukavva koli ve kutular, yüksek mukavemette ve kullanımı pratik ambalaj malzemeleridir. Ürün yapısına ve sektöre göre ihtiyaçlar değişmekte olup, firma olarak her ihtiyacı zamanında ve eksiksiz karşılıyoruz.

Mukavva Koli ve Kutu Üretimi

Mukavva koli ve kutu mukavemetini belirleyen saman kâğıt gramajıdır. Siparişleri aldığımızda ilk olarak sisteme girilir ve üretim planı yapılır. Müşteri beklentilerine uygun kalite ve malzeme seçimi yapıldıktan sonra istenen boyut ve görsellikte üretim yapmak için sonraki aşamaya geçilir.

Boyutlandırma işlemi istenen mukavva koli ve kutu ölçüleri baz alınarak yapılır. Ölçülere uygun presleme sonrası katlama izleri oluşturulur. Katlama izleri kolinin kapanma şekli ve yapısına göre değişmektedir. Koli ölçülerinin belirlenmesi, mukavva kesiminde alt ve üst kapak kapanma payı üretim hesabında dikkat isteyen aşamalardır. Kulak payı ise koli en boy birleşimini sağlayan bir ayarlama noktasıdır. Tek oluklu veya çift oluklu üretilen mukavva koli ve kutular, mikro kalite olarak farklı özelliklere sahip ambalaj malzemeleridir.

Koli kalitesini belirleyen en önemli unsur, koli ile taşınacak veya depolanacak ürünün ağırlığıdır. Soğuk hava deposunda ürün muhafazası söz konusu ise, koli iç ve dış yüzeyi kraft kaplanır. Böylece koli ve kutunun neme, suya veya rutubete dayanıklılığı artar.

Mukavva Koli ve Kutu Özellikleri

 • En, boy ve yükseklik olarak farklı ölçülerde üretilebilir
 • Koli/kutu üzerine firma logosu basılabilir
 • Bir veya birden fazla oluklu tabakadan oluşabilir
 • Taşıma ve depolamayı kolaylaştırır
 • Düşük maliyetli ve yüksek performanslıdır
 • Mukavva koli ve kutu nakliyesi ve taşıması sorunsuzdur
 • Günümüz şartlarının vazgeçilmez bir ambalaj ürünüdür
 • Kullanım alanı son derece geniştir
 • İçerisindeki ürününü zarar görmesini engeller özelliklere sahiptir
 • Koli kalitesine göre hafif veya ağır ürünlerin taşımasında kullanılır
 • Katlanabilir özelliği ile depolamada fazla yer kaplamaz

Taşıma, depolama, stoklama, düzenleme, kargolama ve ev taşıma gibi onlarca sektörde ve alanda kullanılan mukavva koli ve kutular, tekstilden gıdaya kadar hemen her alanda tercih edilen bir ambalaj malzemesidir.

Mukavva Koli ve Kutu Fiyatları

Her malzemede olduğu gibi mukavva koli ve kutu fiyatları koli ebatlarına, kalitesine ve sipariş miktarına göre değişmektedir. Özelleştirilen ve üzerine firma logosu veya markası basılan kolilerde fiyat bilgisi ve diğer özellikler için müşteri ile detaylı bir görüşme yapılır. Standart ölçülerde birçok mukavva koli ve kutu stoku bulunduran firmamız, özel taleplere de en kısa sürede cevap veren profesyonel bir çözüm ortağıdır.