PE Kenar Ve Köşe Koruyucular

PE Kenar Ve Köşe Koruyucular

Dünyada en çok kullanılan plastiklerden biri olan PE (Polietilen), kenar ve köşe koruyucuların hammaddesi olup geniş bir kullanım alanına sahiptir. PE kenar ve köşe koruyucular, farklı formlarda üretilmekte olup ürünlerin çizilmeden ve kenarları hasara uğramadan depolanmasını ve sevk edilmesini sağlar. %100 geri dönüşümlü malzemeler olarak çevreye zarar vermeyen doğa dostu ambalaj malzemeleridir.

PE Kenar ve Köşe Koruyucu Çeşitleri

Ambalaj sektöründe kaliteli ürünleri ile adından söz ettiren firmamız, ihtiyaçları en etkili şekilde karşılayan PE kenar ve köşe koruyucu çeşitleri ile profesyonel çözümler sunmaktadır. Polietilen köpük malzemeler, köpük kenar ve köşe koruyucular olarak oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

PE L profiller, taşıma ve sevkiyat sırasında malzemelerin kırılmasını, darbelere ve çizilmelere karşı korunmasını sağlar. Mobilya sektörü başta olmak üzere elektronik, otomotiv, aydınlatma ve endüstri gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Kapalı gözenekli, alev almaz ve alev taşımaz özelliktedir. Tat ve koku olarak nötr olup, havayla kimyasal reaksiyona girmez.

PE U profil, form olarak U şeklinde olup malzemelerin hasarsız bir şekilde taşınmasını ve nakliyesini sağlar. L profillerde olduğu gibi kullanım alanı geniş olup aynı özelliklere sahiptir. Yüzeylerde iz bırakmayan, ürüne zarar vermeyen ve farklı renk seçenekleri bulunan kenar koruyuculardır.

PE V profil, V formunda olup diğer PE profil çeşitleri ile aynı özelliklere ve kullanım alanına sahiptir.

PE köşe koruyucu ve PE takoz köşe koruyucular, kenar boyunca değil köşelerde kullanılan koruyucu malzemelerdir. Kullanım alanına göre farklı form ve şekillerde üretilebilir. Kapalı gözenekli, alev almaz ve alev taşımaz özellikte olup dayanıklı yapısı ile tekrar kullanılabilir.

PE köpük ambalaj profiller, farklı formlarda ve renkte üretilen kenar koruyucular olup ekonomik malzeme çeşitleridir. Kullanım alanı olarak kenar ve köşe koruyucularla aynı kullanım alanına sahiptir.

Firmamızın farklı renklerde, kalınlık ve boyda üretilebilen PE kenar ve köşe koruyucu çeşitleri; cam, seramik, elektronik eşya ve porselen gibi kenar ve köşeleri hasara uğrama riski olan ürünlerin taşınıp depolanmasını kolaylaştıran malzemelerdir.

Geniş Kullanım Alanına Sahip PE Kenar ve Köşe Koruyucular

Doğa dostu ve %100 geri dönüşümlü olan PE kenar ve köşe koruyucular, kapalı hücre yapısı ile nem, ısı, yağ ve su gibi dış etkileri yüzeyinde tutmayan malzemelerdir. Bu özellikleri ile kullanım alanları oldukça geniştir. Hijyenik olması, bakteri barındırmaması, kimyasallara karşı dayanıklı olması, yüksek sıcaklık dayanımı ve mekanik darbeleri sönümlemesi ile farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Saklanacak, taşınacak ve korunacak her ürünün ambalajlanmasında profesyonel çözümler üreten firmamız, ihtiyaca özel üretilen PE kenar ve köşe koruyucu çeşitleri ile farklı sektörlerde hizmet sunmaktadır. Bunlar;

  • Elektronik eşya
  • Cam
  • Mobilya
  • Otomotiv
  • Aydınlatma
  • Masif
  • Darbe ve çizilmelere karşı hassas olan ürünler

PE Kenar ve Köşe Koruyucu Avantajları

Mobilya başta olmak üzere üretilen her bir ürün maliyet, emek ve zaman harcanan ve sevk adresine hasarsız ulaştırılmak istenen ürünlerdir. Kenar ve köşelerin taşıma, depolama ve sevkiyat sırasında hasara uğramasını engelleyen PE kenar ve köşe koruyucular, risk faktörünü ortadan kaldıran ve ürünlerin hasarsız bir şekilde taşınmasını sağlayan malzemelerdir. Oldukça düşük maliyetli oluşu, dayanıklı yapısı, yüksek sıcaklık dayanımı ve bakteri barındırmama özelliği ile birçok avantaja sahip olan PE kenar ve köşe koruyucular, sadece ürünü değil ürüne çarpma tehlikesi olan kullanıcıları da olası zararlardan koruyan malzemeler olarak popülerdir.

Standart form ve ölçülerde malzemeler yanında müşteriye özel üretimleri olan firmamız, her çeşit ambalaj, depolama ve sevkiyat çözümleri ile kaliteli hizmetler sunan güvenilir bir firmadır.